Może i staje się to nudne, ale fascynuje mnie moda lat 70. XX wieku i często tutaj o niej pisze. Była ona szalenie różnorodna, często się zmieniała, czasem pojawiało się wiele sprzeczności, ale każdy znalazł w niej coś dla siebie :) Mój dzisiejszy post będzie troszeczkę nietypowy, bo skoro lata 70 są moją mała perełką, tak więc chciałam wam pokazać stylizacje dekadową, która niedawno robiłam z kolegą z www.silesiastreetlook.blogspot.com :)
Patrząc na współczesną modę, ktoś może zarzucić, że w stylizacji nie jest widoczny ten okres. Będzie to krzywdząca opinia, gdyż w stroju żeńskim w sezonie wiosenno- letnim W 1978 roku połączania bieli z czernią było bardzo modne. Połączenia te najczęściej miały formę pasków,kropek, kwiatków ( bluzka). Pod koniec dekady zanikała obszerna sylwetka na rzecz linii bardziej spokojnej, bliskiej ciału - spódnica była wąska i długa.
To tyle na temat stylizacji, więc przeczytacie i zobaczycie na SSL.










