Co jak co, ale to kopalnie są bardzo charakterystyczne dla naszego regionu, a więc dziś przedstawiamy Wam, naszym zdaniem, jedną z ciekawszych - Zabytkową Kopalnie Węgla Kamiennego ’’Guido’’.
Kopalnia ta została założona w 1855 roku przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarcka i przyjęła nazwę od jego imienia. Jest to unikatowy obiekt na skalę europejską, który po zakończeniu eksploatacji pełni funkcję węzła odwadniającego i kopalni doświadczalnej. Szybem kolejowym turyści zjeżdżają na poziomy 170 i 320 metrów. Na tym ostatnim mieści się najgłębiej położona trasa turystyczna w kopalni węgla kamiennego w Europie. Oprócz zwiedzania kopalnia zapewnia wrażenia artystyczne, gdyż często odbywają się tu koncerty i inne inicjatywy kulturalne. Jej flagowymi projektami są m.in. Muzyka na Poziomie i Teatr na Poziomie – wykorzystujące niezwykłą atmosferę podziemnych komór. Na poziomie 320 metrów znajduje się najgłębiej położony w Europie, a być może i na świecie, nadawczy punkt pocztowy.
Obiekt ten codziennie odwiedzany jest przez grono turystów z całej Polski. Dodam jeszcze,że teren przed muzeum także został bardzo starannie zaadaptowany i przyciąga wzrok. Nie pozostaje mi nic innego jak zaproszenie Was do Zabrza i odwiedzenia Kopalni "Guido" :)
Stylizacja. Każdy już chyba wie, że jestem wielką fanką projektów Oli Bajer i lubię się u niej ubierać. Nie powinien Was dziwić fakt, że na dzisiejszych zdjęciach również widzicie mnie w kolejnych legginsach autorstwa boli. Legginsiki mają bardzo intensywny, kolorowy print, także nie wymagają już zbyt wielu ozdób. Myślę, że bardzo luźna, oversizowa, z dobrej jakości materiału, tuniczka boli tworzy z nimi spójną całość. Dodatki - ekotorba z humorystycznym napisem i ostatnio mój number one - dzianinowy naszyjnik.

