Konkurs dla blogerek- Zostań modelką na jeden wieczór!

poniedziałek, 13 sierpnia 2012
Konkurs dla blogerek - Silesia Street Look w ramach projektu Modny Śląsk

Tym razem mamy dla Was coś wyjątkowego. W dniach 23, 24 oraz 25 sierpnia 2012 w największym salonie Katowic ulicy Mariackiej odbędzie się pierwsza impreza plenerowa z cyklu „ Modny Śląsk ”. Impreza dedykowana jest modzie inspirowanej folklorem i będzie największym wydarzeniem modowym na Śląsku. Dla publiczności przygotowane są dwa dni pełne mody- warsztaty, pokazy, konkursy, zakończone występem Stanisław Karpiel Bułecka z zespołem Future Folk .

Ja osobiście będę miała zaszczyt poprowadzić wykład o modzie lat 70 XX wieku, zapraszam Was serdecznie, bo moda lat 70 to nie tylko dzwony i dzieci kwiatów ;)
Jednak, dzisiaj chciałyśmy zaprosić wszystkie blogerki do udziału wkonkursie "Silesia Street Look w ramach projektu Modny Śląsk", który organizujemy wraz z Modnym Śląskiem i Portalem Zakupowym NowaStronaZakupow.pl.


Co należy zrobić? Wystarczy wysłać zdjęcie swojej stylizacji na silesiastreetlook@gmail.com (max.2). Ze względu na krótki okres czasu, możecie wysyłać najbardziej aktualne stylizacje z blogów.
Pośród wszystkich wysyłających, każdego tygodnia jury wybierze dwie z Was, z czego w rezultacie sześć będzie miało okazję zaprezentować się na wybiegu na ul. Mariackiej w Katowicach, śląskiej publiczności podczas imprezy.
Naprawdę warto, gdyż nagrody są zacne :) Szczegóły, zasady, regulamin tutaj

Wszelkie informacje na bieżąco będą publikowane na naszymfp



  

SSL w Kopalni Guido :)

niedziela, 20 maja 2012
Dzisiejszym postem wprost z Silesii Street Look, także zapraszam na bloga :) Zapraszam również na nasz fan page https://www.facebook.com/silesiastreetlook

Co jak co, ale to kopalnie są bardzo charakterystyczne dla naszego regionu, a więc dziś przedstawiamy Wam, naszym zdaniem, jedną z ciekawszych - Zabytkową Kopalnie Węgla Kamiennego ’’Guido’’.
Kopalnia ta została założona w 1855 roku przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarcka i przyjęła nazwę od jego imienia. Jest to unikatowy obiekt na skalę europejską, który po zakończeniu eksploatacji pełni funkcję węzła odwadniającego i kopalni doświadczalnej. Szybem kolejowym turyści zjeżdżają na poziomy 170 i 320 metrów. Na tym ostatnim mieści się najgłębiej położona trasa turystyczna w kopalni węgla kamiennego w Europie. Oprócz zwiedzania kopalnia zapewnia wrażenia artystyczne, gdyż często odbywają się tu koncerty i inne inicjatywy kulturalne. Jej flagowymi projektami są m.in. Muzyka na Poziomie i Teatr na Poziomie – wykorzystujące niezwykłą atmosferę podziemnych komór. Na poziomie 320 metrów znajduje się najgłębiej położony w Europie, a być może i na świecie, nadawczy punkt pocztowy.
Obiekt ten codziennie odwiedzany jest przez grono turystów z całej Polski. Dodam jeszcze,że teren przed muzeum także został bardzo starannie zaadaptowany i przyciąga wzrok. Nie pozostaje mi nic innego jak zaproszenie Was do Zabrza i odwiedzenia Kopalni "Guido" :)



Stylizacja. Każdy już chyba wie, że jestem wielką fanką projektów Oli Bajer i lubię się u niej ubierać. Nie powinien Was dziwić fakt, że na dzisiejszych zdjęciach również widzicie mnie w kolejnych legginsach autorstwa boli. Legginsiki mają bardzo intensywny, kolorowy print, także nie wymagają już zbyt wielu ozdób. Myślę, że bardzo luźna, oversizowa, z dobrej jakości materiału, tuniczka boli tworzy z nimi spójną całość. Dodatki - ekotorba z humorystycznym napisem i ostatnio mój number one - dzianinowy naszyjnik.


Silesia Street Look - Dolce Gabanka

czwartek, 12 kwietnia 2012

        Dzisiejszy post przeczytacie również na Silesia Street Look i tam mnie zawsze znajdziecie.
Druga edycja Katowice Street Art Festival organizowana przez Instytucje Kultury Katowice - Miasto Ogrodów zbliża się wielkimi krokami. Festival rozpocznie się 20 kwietnia i potrwa przez 9 dni. Przez ten czas sztuka uliczna zmieni nasze miasto na lepsze, otworzy przestrzeń artystom, a zapomniane zaułki staną się miejscami wartymi odwiedzenia. Niedostrzegalne na co dzień elementy małej architektury wzbudzą nagle ciekawość przechodniów i staną się atrakcyjnym obiektem naszego miasta.
        Katowice Street Art Festival chce pokazać wszystkie nowe zjawiska w sztuce ulicy, przełamać stereotypowe myślenie o niej, a także zachęcić wszystkich mieszkańców Katowic, żeby uważniej rozglądali się wokół siebie i zaczęli dostrzegać otaczającą ich sztukę.
Związku z tym, że festiwal przed nami, postanowiłyśmy Was zachęcić do śledzenia wydarzenia, otwarcia oczu na sztukę, a także przypomnieć Wam pierwszą edycję Festivalu. Zdjęcia, które widzicie poniżej, to praca która powstała w tamtym roku. Autorami, moim zdaniem genialnego muralu, który powstał w Katowicach, przy ul. Dudy- Gracza są Taki Myk Studio oraz Foxy&Wiur.
       Pierwsza edycja przyniosła spory sukces, a miasto nabrało kolorów, barw- sztuka przełamała największe lody i zjednała sobie mieszkańców nie tylko Katowic, ale także Śląska.
Ja osobiście oczekuję przeglądu filmowego, który odbędzie się w ramach Festivalu - Cztery oblicza Basquita ( prekursor street artu). Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z street artem polecam film - Wyjście przez sklep z pamiątkami (Banksy).
Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was na uczestnictwo w tegorocznej edycji.




Stylizacja - intensywność barw i kolorów muralu, sprawiły że wybrałam raczej stonowane kolory. Na zdjęciu widzicie geterki autorstwa mojej ulubionej projektantki, dodam śląskiej projektantki Oli Bajer, nie ukrywam, że jestem wielką fanką talentu Oli i dziś odbierałam swoją 3 parę getrów jej autorstwa. Jeżeli będziecie na Fashion Weeku w Łodzi zapraszam Was na pokaz Oli, który odbędzie się 19.04 o godz 17, a także do jej showroom'u. Dodam jeszcze, że torba którą widzicie również została wykonana przez wspomnianą projektantkę. Do dominujących getrów w tym zestawie, dobrałam szarą marynarkę oraz koszulkę zLullaby Lov. Zachęcam Was gorąco, do ubierania się u naszych rodzinnych projektantów. Wyjdziecie na tym taniej niż w sieciówkach, a czasem warto odłożyć parę groszy, aby wzbogacić szafę o jakiś unikat.






Zapraszam na fanpage SSL
Pozdrawiam Gabanka

Konkurs na Silesia Street Look

wtorek, 27 marca 2012
 Witam, po długiej nieobecności :) Mam dla Was kilka zdjęć z ostatniej sesji dla SSL.
Jednak pojawiłam się tu, aby zaprosić Was na konkurs, który organizujemy wraz z polską projektantką Karoliną Gerlich, do wygrania legginsy z jej kolekcji. Szczegóły- http://silesiastreetlook.blogspot.com/2012/03/urodzinowy-konkurs-ssl-do-wygrania.html






Silesia Street Look

środa, 15 lutego 2012
         Po bardzo długiej nieobecności wracam na chwilkę, przyznam że blog ten żyje swoim życiem i chyba jeszcze z sentymentu nie został usunięty. Jeżeli chcecie wiedzieć jak mi się toczy życie to zapraszam na mój drugi, bardzo ważny dla mnie projekt- www.silesiastreetlook.blogspot.com
.





  Dodatkowo chciałam wam zaproponować zestaw z wykorzystanymi butami z www.luuluu.plD

Kolaż :)

czwartek, 5 stycznia 2012
         Witam po przerwie, ostatnio dużo się dzieje i przyznam szczerze, że nie znajduję czasu na blogowanie. Komputer też nie jest moim sprzymierzeńcem, który więcej czasu spędza w naprawach niż w domu, no nic trzeba będzie zacząć oglądać się za nowym...
          Bardzo szybciutko. Dość dla mnie nietypowo chciałam Wam przedstawić kolaż, z wykorzystaniem butów z www.luuluu.pl. Mam nadzieję, że się podoba, bo możecie stworzyć taki zestaw.
Pozdrawiam i zapraszam na mój drugi blog www.silesiastreetlook.blogspot.com