Konkurs dla blogerek - Silesia Street Look w ramach projektu Modny Śląsk
Tym razem mamy dla Was coś wyjątkowego. W dniach 23, 24 oraz 25 sierpnia 2012 w największym salonie Katowic ulicy Mariackiej odbędzie się pierwsza impreza plenerowa z cyklu „ Modny Śląsk ”. Impreza dedykowana jest modzie inspirowanej folklorem i będzie największym wydarzeniem modowym na Śląsku. Dla publiczności przygotowane są dwa dni pełne mody- warsztaty, pokazy, konkursy, zakończone występem Stanisław Karpiel Bułecka z zespołem Future Folk .
Ja osobiście będę miała zaszczyt poprowadzić wykład o modzie lat 70 XX wieku, zapraszam Was serdecznie, bo moda lat 70 to nie tylko dzwony i dzieci kwiatów ;)
Jednak, dzisiaj chciałyśmy zaprosić wszystkie blogerki do udziału wkonkursie "Silesia Street Look w ramach projektu Modny Śląsk", który organizujemy wraz z Modnym Śląskiem i Portalem Zakupowym NowaStronaZakupow.pl.
Co należy zrobić? Wystarczy wysłać zdjęcie swojej stylizacji na silesiastreetlook@gmail.com (max.2). Ze względu na krótki okres czasu, możecie wysyłać najbardziej aktualne stylizacje z blogów.
Pośród wszystkich wysyłających, każdego tygodnia jury wybierze dwie z Was, z czego w rezultacie sześć będzie miało okazję zaprezentować się na wybiegu na ul. Mariackiej w Katowicach, śląskiej publiczności podczas imprezy.
Naprawdę warto, gdyż nagrody są zacne :) Szczegóły, zasady, regulamin tutaj
Wszelkie informacje na bieżąco będą publikowane na naszymfp
Konkurs dla blogerek- Zostań modelką na jeden wieczór!
poniedziałek, 13 sierpnia 2012
Posted by Dolce Gabanka
SSL w Kopalni Guido :)
niedziela, 20 maja 2012
Posted by Dolce Gabanka
Co jak co, ale to kopalnie są bardzo charakterystyczne dla naszego regionu, a więc dziś przedstawiamy Wam, naszym zdaniem, jedną z ciekawszych - Zabytkową Kopalnie Węgla Kamiennego ’’Guido’’.
Kopalnia ta została założona w 1855 roku przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarcka i przyjęła nazwę od jego imienia. Jest to unikatowy obiekt na skalę europejską, który po zakończeniu eksploatacji pełni funkcję węzła odwadniającego i kopalni doświadczalnej. Szybem kolejowym turyści zjeżdżają na poziomy 170 i 320 metrów. Na tym ostatnim mieści się najgłębiej położona trasa turystyczna w kopalni węgla kamiennego w Europie. Oprócz zwiedzania kopalnia zapewnia wrażenia artystyczne, gdyż często odbywają się tu koncerty i inne inicjatywy kulturalne. Jej flagowymi projektami są m.in. Muzyka na Poziomie i Teatr na Poziomie – wykorzystujące niezwykłą atmosferę podziemnych komór. Na poziomie 320 metrów znajduje się najgłębiej położony w Europie, a być może i na świecie, nadawczy punkt pocztowy.
Obiekt ten codziennie odwiedzany jest przez grono turystów z całej Polski. Dodam jeszcze,że teren przed muzeum także został bardzo starannie zaadaptowany i przyciąga wzrok. Nie pozostaje mi nic innego jak zaproszenie Was do Zabrza i odwiedzenia Kopalni "Guido" :)
Stylizacja. Każdy już chyba wie, że jestem wielką fanką projektów Oli Bajer i lubię się u niej ubierać. Nie powinien Was dziwić fakt, że na dzisiejszych zdjęciach również widzicie mnie w kolejnych legginsach autorstwa boli. Legginsiki mają bardzo intensywny, kolorowy print, także nie wymagają już zbyt wielu ozdób. Myślę, że bardzo luźna, oversizowa, z dobrej jakości materiału, tuniczka boli tworzy z nimi spójną całość. Dodatki - ekotorba z humorystycznym napisem i ostatnio mój number one - dzianinowy naszyjnik.
Silesia Street Look - Dolce Gabanka
czwartek, 12 kwietnia 2012
Posted by Dolce Gabanka
Dzisiejszy post przeczytacie również na Silesia Street Look i tam mnie zawsze znajdziecie.
Druga edycja Katowice Street Art Festival organizowana przez Instytucje Kultury Katowice - Miasto Ogrodów zbliża się wielkimi krokami. Festival rozpocznie się 20 kwietnia i potrwa przez 9 dni. Przez ten czas sztuka uliczna zmieni nasze miasto na lepsze, otworzy przestrzeń artystom, a zapomniane zaułki staną się miejscami wartymi odwiedzenia. Niedostrzegalne na co dzień elementy małej architektury wzbudzą nagle ciekawość przechodniów i staną się atrakcyjnym obiektem naszego miasta.
Katowice Street Art Festival chce pokazać wszystkie nowe zjawiska w sztuce ulicy, przełamać stereotypowe myślenie o niej, a także zachęcić wszystkich mieszkańców Katowic, żeby uważniej rozglądali się wokół siebie i zaczęli dostrzegać otaczającą ich sztukę.
Związku z tym, że festiwal przed nami, postanowiłyśmy Was zachęcić do śledzenia wydarzenia, otwarcia oczu na sztukę, a także przypomnieć Wam pierwszą edycję Festivalu. Zdjęcia, które widzicie poniżej, to praca która powstała w tamtym roku. Autorami, moim zdaniem genialnego muralu, który powstał w Katowicach, przy ul. Dudy- Gracza są Taki Myk Studio oraz Foxy&Wiur.
Pierwsza edycja przyniosła spory sukces, a miasto nabrało kolorów, barw- sztuka przełamała największe lody i zjednała sobie mieszkańców nie tylko Katowic, ale także Śląska.
Ja osobiście oczekuję przeglądu filmowego, który odbędzie się w ramach Festivalu - Cztery oblicza Basquita ( prekursor street artu). Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z street artem polecam film - Wyjście przez sklep z pamiątkami (Banksy).
Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was na uczestnictwo w tegorocznej edycji.
Stylizacja - intensywność barw i kolorów muralu, sprawiły że wybrałam raczej stonowane kolory. Na zdjęciu widzicie geterki autorstwa mojej ulubionej projektantki, dodam śląskiej projektantki Oli Bajer, nie ukrywam, że jestem wielką fanką talentu Oli i dziś odbierałam swoją 3 parę getrów jej autorstwa. Jeżeli będziecie na Fashion Weeku w Łodzi zapraszam Was na pokaz Oli, który odbędzie się 19.04 o godz 17, a także do jej showroom'u. Dodam jeszcze, że torba którą widzicie również została wykonana przez wspomnianą projektantkę. Do dominujących getrów w tym zestawie, dobrałam szarą marynarkę oraz koszulkę zLullaby Lov. Zachęcam Was gorąco, do ubierania się u naszych rodzinnych projektantów. Wyjdziecie na tym taniej niż w sieciówkach, a czasem warto odłożyć parę groszy, aby wzbogacić szafę o jakiś unikat.
Zapraszam na fanpage SSL
Pozdrawiam Gabanka
Konkurs na Silesia Street Look
wtorek, 27 marca 2012
Posted by Dolce Gabanka
Jednak pojawiłam się tu, aby zaprosić Was na konkurs, który organizujemy wraz z polską projektantką Karoliną Gerlich, do wygrania legginsy z jej kolekcji. Szczegóły- http://silesiastreetlook.blogspot.com/2012/03/urodzinowy-konkurs-ssl-do-wygrania.html
Silesia Street Look
środa, 15 lutego 2012
Posted by Dolce Gabanka
Po bardzo długiej nieobecności wracam na chwilkę, przyznam że blog ten żyje swoim życiem i chyba jeszcze z sentymentu nie został usunięty. Jeżeli chcecie wiedzieć jak mi się toczy życie to zapraszam na mój drugi, bardzo ważny dla mnie projekt- www.silesiastreetlook.blogspot.com
Kolaż :)
czwartek, 5 stycznia 2012
Posted by Dolce Gabanka
Witam po przerwie, ostatnio dużo się dzieje i przyznam szczerze, że nie znajduję czasu na blogowanie. Komputer też nie jest moim sprzymierzeńcem, który więcej czasu spędza w naprawach niż w domu, no nic trzeba będzie zacząć oglądać się za nowym...
Bardzo szybciutko. Dość dla mnie nietypowo chciałam Wam przedstawić kolaż, z wykorzystaniem butów z www.luuluu.pl. Mam nadzieję, że się podoba, bo możecie stworzyć taki zestaw.
Pozdrawiam i zapraszam na mój drugi blog www.silesiastreetlook.blogspot.com
Bardzo szybciutko. Dość dla mnie nietypowo chciałam Wam przedstawić kolaż, z wykorzystaniem butów z www.luuluu.pl. Mam nadzieję, że się podoba, bo możecie stworzyć taki zestaw.
Pozdrawiam i zapraszam na mój drugi blog www.silesiastreetlook.blogspot.com
Subskrybuj:
Posty (Atom)













