czwartek, 21 lipca 2011

Po małych przerwach wracam  do życia blogowego. Przerwy w postach spowodowane były bardzo ważnym powodem –końcem studiów, co jak zapewne wiecie wiąże się z obroną pracy licencjackiej, do której należy się przygotować. Jednak żeby się do niej przygotować najpierw należy ją napisać :) Tą kwestię mamy już za sobą. Na szczęście mogę się przyznać, że z wyróżniającym wynikiem obroniłam moją „Modę żeńską lat 70 XX. wieku na podstawie czasopisma „Panorama””.
Zapewne większości nic nie mówi nazwa tej gazety, gdyż była ona wydawana na Śląsku. Szkoda, gdyż przy zanalizowaniu 550ciu artykułów odkryłam, iż ta gazeta to jedna wielka encyklopedia mody dzięki dziennikarce Weronice Sztabowej, która prowadziła na jej ostatnich stronach kącik modowy. W Panoramie dokładnie opisany jest każdy sezon pod względem koloru, kroju, tkanin, wydarzeń, projektantów. Dlatego postaram się, co pewien czas, między moimi stylizacjami, ukazywać wam modę lat 70 XX. wieku jakiej nie znacie.
Dziś na zachętę przedstawiam zdjęcia z Panoramy z roku 1970 J W kolejnych cyklach postaram się przedstawić tą modę wg opisów Wery Sztabowej J Zapraszam J
Moda Polska- jeden z głównych domów mody w Polsce w latach 70 XX. wieku.





Wszystkie zdjęcia i szkice pochodzą z czasopisma "Panorama" z roku 1970.
Pytania? Pisać śmiało :D

6 komentarze:

LeCHiC pisze...

rewelacyjne zdjeciaxxxzaczarowaly mnie xxx

zet_aleks pisze...

lal :) niesamowite jest to, ze dokopalas sie do takich artykulow bo to przeciez nie takie latwe ! :) .

chetnie bede ogladala te wpisy.

PW pisze...

ja mam pytanie: co studiowałaś że pojawil się taki temat pracy? :)

zetpe pisze...

Pada, pada, pada, pada... A chciałabym zrobić Ci zdjęcia... :(

Dolce Gabanka pisze...

Futuristko jestem absolwentką Ochrony Dóbr Kultury :) Zatpe wygońmy deszcz! :D

CHOCAROME pisze...

zawsze intrygował mnie ten temat... więc dzięki za odkopanie tych materiałów!

ps. Dodaję Cię do obserwowanych i zapraszam na moje rozdanie ("giveaway" po prawej stronie bloga, ) - do wygrania jest DROGOCENNY naszyjnik-serduszko, który bardzo by do Ciebie pasował :)Poza tym byłoby mi szalenie miło, gdybyś zechciała również mnie obserwować..

http://chocarome.blogspot.com/

Prześlij komentarz